Wyspa Murter – raj dla amatorów sportów wodnych

Wyspa Murter

Wyspa Murter to istny raj dla żeglarzy.

Nie da się ukryć, że chorwacka wyspa Murter przyciąga miłośników plażowania, kąpieli morskich, a przede wszystkim sportów wodnych. To właśnie tu znajdują się centra nurkowania, które organizują wycieczki do podwodnych jaskiń czy wraków statków.

Chorwacja to prawdziwy raj dla wszystkich osób kochających wodę, a wyspa Murter zdaje się jedynie potwierdzać tę teorię. Chociaż jest to największa wyspa na archipelagu szibenickim, to znajdują się tutaj zaledwie cztery miasta: Murter, Betina, Tisno i Jezera. Zamieszkuje je w sumie ponad 5000 osób. To niewiele zważywszy na wielkość wyspy, która zajmuje 18,6 km kw. Nic więc dziwnego, że turystów przyciąga niewielkie zaludnienie, urocze, małe zatoki oraz strome wybrzeże.

Do najpopularniejszych zatok należy zaliczyć Kosrinę i Slanicę. W pierwszej cumują zwykle nieduże statki, zwłaszcza gdy wieje mocniejszy wiatr, nazywany tu bura. Z kolei druga zatoka jest przeznaczona w pełni dla podróżnych, którzy mogą napić się lub zjeść w którejś z restauracji, leżeć na piaszczystej plaży lub kąpać się w wodach Adriatyku. Dla turystów przygotowano też profesjonalny kemping.

Naturalnie chętni mogą też wybrać się na wycieczkę po okolicy. Polecamy szczególnie zwiedzenie średniowiecznego kościoła św. Marcina. Mieści się on w wyludnionej wiosce Ivanje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.