Półwysep Ostri Rat

Półwysep Ostri Rat

Półwysep Ostri Rat zachwyca widokami.

Południowy kraniec Chorwacji to półwysep Ostri rat. Znajduje się na nim mała miejscowość Prevlaka. Od czasu zakończenia wojny, teren ten był ściśle strzeżonym terenem wojskowym. Dopiero w 2004 roku półwysep otwarto, tworząc na nim jednak park przyrody (Park Prirode Prevalka).

Parę kilometrów przed wjazdem na teren parku znajduje się miejsce, które również warto zobaczyć. Jest to wieża widokowa, z której można podziwiać góry należące już do Czarnogóry. Jadąc drogą właśnie w stronę granicy z Czarnogórą, warto się zatrzymać na trochę przy asfaltowej platformie, która jest świetnym punktem widokowym. Niestety, nie wolno schodzić ze zbocza w dół, ze względu na możliwość znajdowania się tam wielu min, które do tej pory nie zostały usunięte. Na terenie parku znajduje się wspaniała kolejka turystyczna, która kursuje do zniszczonej twierdzy z drugiej połowy XIX wieku. Została ona zniszczona w czasie nalotu wojsk niemieckich w 1943 roku.

Po dojechaniu do tego miejsca pasażerowie mają czas na odpoczynek, a po około 20 minutach kolejka rusza w drogę powrotną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.